Dla schroniska

Ares

Ile jest w stanie znieść schroniskowy pies? Zimno, głód, samotność... kiedy jest młody i silny, jest o wiele łatwiej. Ares był młody i silny. Nie raz walczył o jedzenie, w ciężkich schroniskowych warunkach przeżył niejedną mroźną zimę, niejedną ulewną jesień i widział mnóstwo pięknych czerwcowych świtów nad pastwiskiem. Ostatnio gorzej sobie radził, więcej czasu spędzał w swojej budzie. Mieszkał w boksie z młodszymi, ale też mniejszymi od siebie psami i dzięki temu wciąż to on im przewodził.

Aż do dnia, w którym nagle poczuł się gorzej - stracił siły, zupełnie nie wiedząc, o co chodzi. Znaleźliśmy go słaniającego się na łapach i błądzącego po tak doskonale sobie znanym boksie! Podejrzewaliśmy wylew - psiak nic nie widział, był oszołomiony, łapki miał jak ze szmatek... w drodze do weterynarza leżał w jednej pozycji pojękując. Podejrzewano wszystko - wylew, nawet raka mózgu... badania krwi szybko jednak wykazały babeszjozę. Ares został uratowany w ostatnim momencie.

W sumie pierwszego dnia byliśmy pewni, że już go nie zobaczymy... Lekarze przez kilka dni walczyli o niego, a potem przez kolejnych parę stabilizowali jego stan. Niestety, Ares dostał objawów neurologicznych, których prawdopodobnie nie pozbędzie się do końca życia. Praktycznie przestał widzieć, wciąż jest oszołomiony. Ares wrócił do schroniska, gdzie zamieszkał niedaleko lecznicy - nie jesteśmy w stanie wrzucić go do boksu z silniejszymi osobnikami, bo zostanie zdominowany lub zagryziony. Każda próba dołączenia nowego psa - nieistotne czy była to suczka czy samiec - skończyła się klęską. :(

Ares powinien być jedynym zwierzęciem w domu - dzięki temu ani on nie zostanie zdominowany przez młodszego i silniejszego psa, ani sam nie będzie miał okazji atakować drugiego zwierzęcia.  Garnie się w ramiona człowieka - przytula się do nas i wtedy żali się na swój los. Świetnie radzi sobie na spacerach i nie atakuje innych psów, nawet jeśli te go zaczepiają. Ares ma około 9 lat i chciałby, żeby w życiu spotkało go teraz - tak dla odmiany - coś dobrego.

poznaj całą moją historię

Proszę powiedz o mnie swoim znajomym!

...a może mnie adoptujesz?

Schronisko w Korabiewicach

Korabiewice 11
96-330 Puszcza Mariańska
e-mail: adopcje@schronisko.info.pl
tel: 519 615 975

Możesz podarować mi to czego potrzebuję by godnie żyć.

Karma dla psa - Merit Food - Jagnięcina z ryżem

Karma dla psa - Merit Food - Jagnięcina z ryżem

Zebrałem: 63kg / 100kg

14.90 zł / kg

kg

Kość wiązana z Flaczkami 25 cm

Kość wiązana z Flaczkami 25 cm

Zebrałem: 20szt / 20szt

19.90 zł / szt

szt

Sanicat - Płyn do dezynfekcji

Sanicat - Płyn do dezynfekcji

Zebrałem: 5szt / 5szt

22.90 zł / szt

szt

Środek przeciwpasożytniczy - Bayer

Środek przeciwpasożytniczy - Bayer

Zebrałem: 5szt / 5szt

9.90 zł / szt

szt

Puszka mięsna - Happy Dog - Wołowina

Puszka mięsna - Happy Dog - Wołowina

Zebrałem: 82szt / 80szt

12.90 zł / szt

szt

Naturalne przysmaki dla psa - Merit Food - 50g

Naturalne przysmaki dla psa - Merit Food - 50g

Zebrałem: 12szt / 10szt

5.90 zł / szt

szt

Kocyk - Beany - 100 x 70 cm

Kocyk - Beany - 100 x 70 cm

Zebrałem: 9szt / 2szt

16.90 zł / szt

szt

Przekaż dowolną kwotę darowizny

Wspieraj nas

przekaż dowolną kwotę darowizny

Prosimy o zlecenia stałe

87 1090 1463 0000 0001 3309 2844
Zamknij